Aktuality Napísali nám
Archív131. VYDANIE

(28.12.2016)

Netradičné spojenie gospelovej piesne i duchovného slova priniesol žiakom 2. základnej školy v Sobranciach koncert kapely Peter Milenky Band.
70 rokov od vzniku najstaršieho závodu v Sobranciach si pripomenuli lesníci spoločne so svojimi pozvanými hosťami na jubilejnom stretnutí v našom okresnom meste.
Samospráva mesta si už tradične aj v druhej polovici kalendárneho roka uctila jubilujúcich seniorov v Sobranciach a prijatia u primátora sa zúčastnili aj novonarodení deti.

130. VYDANIE

(21.12.2016)

Historická budova v centre mesta sa Sobrančanom predstavila vo vynovenom šate. Zrekonštruovanú Russayovu vilu v predvečer štvrtého adventného víkendu slávnostne otvorili. Pilotnou výstavu výtvarných diel sa v jej priestoroch predstavili domáci umelci.
Stredná odborná škola obchodu a služieb v Sobranciach už tradične v decembri otvára svoje priestory všetkým budúcim záujemcom o vzdelanie v študijných i učebných odboroch. Škola v našom regióne poskytuje odborné vzdelanie už viac ako 50 rokov.
Od zasadnutia k štedrovečernému stolu nás delí už len pár okamihov. Požehnané sviatky zapraje vatikánsky kardinál Leonardo Sanri v závere aktuálneho Sobranského magazínu.

129. VYDANIE

(14.12.2016)

Trocha športu, trocha kultúry, primátorský punč a rozmer sociálnej pomoci...aj taký bol tretí adventný víkend v meste Sobrance.
Ako dopadol medzinárodný vianočný volejbalový turnaj? Kam poputuje výťažok z vianočného bazáru? Kto sú tohtoročné zlaté bobule a ako vznikol kalendár mesta Sobrance na rok 2017? Odpovede aj na tieto otázky ponúkne aktuálny Sobranský magazín s predvianočnou atmosférou.

128. VYDANIE

(07.12.2016)

Druhý adventný víkend v Sobranciach bol bohatý nielen na predvianočné podujatia. Sobrančania spoločne rozsvietili vianočný stromček v centre mesta.
V aktuálnom Sobranskom magazíne sa dozviete aj to, aká bola tohtoročná Mikulášska nádielka pre poslušné deti.
A v regionálnom bloku navštívime obec Fekišovce. Veriaci v tejto obci si pripomínali výročie postavenia miestneho chrámu, aj za účasti pomocného košického biskupa.

127. VYDANIE

(30.11.2016)

72. rokov od oslobodenia mesta si pri pamätníku v Sobranciach pripomenuli pietnym aktom kladenia vencov.
Do obdobia adventu Sobrančania vstúpili zapálením prvej adventnej sviečky. Spoločný adventný veniec mestu požehnal pomocný košický biskup, Mons. Marek Forgáč.
Aké budú ďalšie predvianočné podujatia, na ktoré vás mesto pozýva, aj to sa dozviete v aktuálnom Sobranskom magazíne.