Aktuality Napísali nám
Archív144. VYDANIE

(28.03.2017)

Všetky deti, ktoré do konca augusta tohto roku dovŕšia 6 rokov a aj tie, ktoré mali odloženú školskú dochádzku, čakajú v apríli zápisy so základných škôl na školský rok 2017/2018. V Sobranciach ich základné školy plánujú na utorok 4. apríla v čase od 15 - tej hodiny. Dieťa možno zapísať len na jednu školu, rodičia si tak musia vybrať.
V Sobranciach sú dve základné školy, ktorých zriaďovateľom je Mesto Sobrance. Na oboch sa v uplynulom týždni uskutočnil deň otvorených dverí s cieľom predstaviť budúcim prvákov a ich rodičom priestory, pedagógov i ďalšie možnosti, ktoré každá zo škôl poskytuje.

26. Zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Sobranciach

(27.03.2017)

143. VYDANIE

(21.03.2017)

Medzinárodný deň žien oslávili v Sobranciach výlučne pod taktovkou nežného pohlavia. Zdravie, kozmetika a móda boli hlavné témy nedeľného popoludnia.
V Sobranciach sprístupnili testovaciu prevádzku v novom klientskom centre. Poradíme Vám aké dôležité doklady si tam odteraz vybavíte.

142. VYDANIE

(14.03.2017)

V kaplnke Regionálnej nemocnice v Sobranciach si seniori pripomenuli svetový deň chorých i liturgickú spomienku na Lurdskú Pannu Máriu.
Florbal sa stáva čoraz viac populárnejším športom aj na našich základných školách. Zúčastnili sme sa turnaja v tomto športe na 2. základnej škole.
Tradíciu párania peria si každoročne pred začatím veľkého pôstu pripomínajú v obci Bežovce. V regionálnom bloku Vás pozývame bližšie nahliadnuť k tejto tradícii našich predkov.

141. VYDANIE

(07.03.2017)

V Sobranciach sa predstavil svetovo uznávaný chlapčenský mukačevský zbor. Tradičné zakarpatské, britské, či talianske skladby v ich prevedení boli darčekom generálnej konzulky v Užhorode pre všetkých Sobrančanov.
Atmosféru i vysoký umelecký zážitok z koncertu Vám prinášame v Sobranskom magazíne v nasledujúcich chvíľach.