Aktuality Napísali nám
Archív148. VYDANIE

(25.04.2017)

Prváci 2. základnej školy v Sobranciach majú za sebou svoj prvý polrok v školských laviciach. Po úspešne zvládnutých prvých školských nárokoch ich preto slávnostne pasovali do stavu žiackeho.
Polročné prípravy majú za sebou aj žiaci Základnej umeleckej školy v Sobranciach. Výsledky svojej tvorivej práce predviedli na polročnom koncerte vo všetkých štyroch vyučovaných odboroch.

147. VYDANIE

(18.04.2017)

Aj počas tohtoročných veľkonočných sviatkov zdobil Sobrance už tradičný veľkonočný strom. Postarali sa o to deti materských a základných škôl v Sobranciach.
Výber vhodnej materskej škôlky je nepochybne dôležitou úlohou pre každého rodiča. V Sobranskom magazíne Vám predstavíme činnosť i priestory Materskej školy v Sobranciach.
Lesnícke dni sa po roku opäť stanú súčasťou nášho mesta. Svoju regionálnu podobu 26. apríla 2017 v areáli bývalých Sobranských kúpeľov.

146. VYDANIE

(11.04.2017)

Na základných školách v Sobranciach sa uskutočnil slávnostný zápis žiakov do prvého ročníka povinnej školskej dochádzky. Aký sprievodný program pripravili na jednotlivých školách a čo robiť, ak ste zápis v tento deň nestihli?

145. VYDANIE

(04.04.2017)

28. marec sa nám v kalendári spája s oslavou sviatku Dňa učiteľov. Ten je spomienkou na pedagóga, filozofa, spisovateľa a teológa Jána Amosa Komenského, ktorý sa narodil v tento deň pred 425. rokmi. Školu nazýval dielňou ľudskosti a bol známy najmä tým, že chcel naprávať nedostatky všade, kde ich objavil.
Neľahká a zodpovedná úloha učiteľa si zaslúži spoločenské uznanie. Československá vláda v roku 1955 preto rozhodla, že učitelia budú mať svoj sviatok 28. marca. V našich kalendároch má tak tento pamätný deň svoje miesto už viac ako 60 rokov.
V Sobranciach sa každoročne pri príležitosti sviatku všetkých učiteľov koná spoločné stretnutie s predstaviteľmi mestskej samosprávy spojené s ocenením vybraných pedagógov.