Aktuality Napísali nám
Archív153. VYDANIE

(30.05.2017)

Rodená Sobrančanka, dnes žijúca a tvoriaca v Trebišove, Zita Ďurišinová predstavila v galérii Russayovej vily svoju výstavu pod názvom Návraty.
Žiaci Základnej umeleckej školy v Sobranciach sa predstavili koncertom ku dňu matiek. Na umelecké vystúpenia sa do hľadiska prišli pozrieť nielen mamy.

152. VYDANIE

(23.05.2017)

Už po 12. krát sa priaznivci tenisu stretli na športovom memoriáli Petra Madarasa a Ladislava Štelmáka. Novinkou v Sobranciach je tenisová prípravka pre detských hráčov.
Celoslovenská postupová súťaž Slávik Slovenska má už takmer 30 ročnú históriu. Okresné kolo speváckej súťaže hostilo žiakov z celého okresu Sobrance.
Do Sobraniec zavíta klavírny virtuóz Richard Rikkon a chystá sa aj súťaž v rómskom tanci.

151. VYDANIE

(16.05.2017)

Druhý ročník florbalového turnaja rodičov a detí sa uskutočnil na 1. základnej škole v Sobranciach. Záujem zo strany súťažiacich po roku prudko vzrástol.
Beseda s autorkou detských kníh ako jedna z mnohých aktivít v rámci roka čitateľskej gramotnosti sa uskutočnila na 2. základnej škole v Sobranciach.
Rezali hlava nehlava...Víkendové vyčíňanie neznámych páchateľov v Sobranciach malo za následok poruchy telekomunikačného vedenia a výpadky služieb v desiatkach domácností v Sobranciach a v ich okolí.

150. VYDANIE

(09.05.2017)

Spoločný máj ako symbol zdravia pre všetky dievčatá a ženy v meste si Sobrančania postavili na sviatok práce.
Za tri roky už tretí majáles klientov i pracovníkov zariadenia Domova sociálnych služieb DOSOS v Sobranciach. Atmosféru i celkové dojmy Vám priblížime priamo z podujatia.
Predstavitelia mesta i široká verejnosť si uctila pamiatku padlých obetí v druhej svetovej vojne pietnym aktom kladenia vencov pri pamätníku v Sobranciach. Odkaz vojnového veterána mladej generácii zaznie v regionálnom bloku SOBRANSKÉHO MAGAZÍNU.

149. VYDANIE

(02.05.2017)

Regionálne lesnícke dni v Sobranciach aj tento rok ponúkli pestrý a zaujímavý program. Forma zážitkového učenia priamo na pôde lesa prilákala stovky detí z celého regiónu.
Priblížiť žiakom základných škôl, ale širokej verejnosti vzťahu k lesu a lesníctvu a ukázať čo je prácou, náplňou a poslaním lesníkov...aj to boli ciele tretieho ročníka lesníckeho podujatia v našom regióne.
Ani na tomto ročníku nechýbala lesná pedagogika, spoznávanie stôp lesných zvierat, výroba vtáčích búdok, či drevených ceruziek.
Atmosféru obľúbeného lesníckeho podujatia tentokrát priamo z areálu lesa Sobranských kúpeľov Vám priblížime v nasledujúcich minútach.