Aktuality Napísali nám
Archív152. vydanie

(23.05.2017)

Už po 12. krát sa priaznivci tenisu stretli na športovom memoriáli Petra Madarasa a Ladislava Štelmáka. Novinkou v Sobranciach je tenisová prípravka pre detských hráčov.
Celoslovenská postupová súťaž Slávik Slovenska má už takmer 30 ročnú históriu. Okresné kolo speváckej súťaže hostilo žiakov z celého okresu Sobrance.
Do Sobraniec zavíta klavírny virtuóz Richard Rikkon a chystá sa aj súťaž v rómskom tanci.

151. VYDANIE

(16.05.2017)

Druhý ročník florbalového turnaja rodičov a detí sa uskutočnil na 1. základnej škole v Sobranciach. Záujem zo strany súťažiacich po roku prudko vzrástol.
Beseda s autorkou detských kníh ako jedna z mnohých aktivít v rámci roka čitateľskej gramotnosti sa uskutočnila na 2. základnej škole v Sobranciach.
Rezali hlava nehlava...Víkendové vyčíňanie neznámych páchateľov v Sobranciach malo za následok poruchy telekomunikačného vedenia a výpadky služieb v desiatkach domácností v Sobranciach a v ich okolí.

150. VYDANIE

(10.05.2017)

Spoločný máj ako symbol zdravia pre všetky dievčatá a ženy v meste si Sobrančania postavili na sviatok práce.
Za tri roky už tretí majáles klientov i pracovníkov zariadenia Domova sociálnych služieb DOSOS v Sobranciach. Atmosféru i celkové dojmy Vám priblížime priamo z podujatia.
Predstavitelia mesta i široká verejnosť si uctila pamiatku padlých obetí v druhej svetovej vojne pietnym aktom kladenia vencov pri pamätníku v Sobranciach. Odkaz vojnového veterána mladej generácii zaznie v regionálnom bloku SOBRANSKÉHO MAGAZÍNU.

149. VYDANIE

(03.05.2017)

V mesiaci apríl, ktorý má prívlastok mesiac lesov si 22. apríla pripomíname aj deň Zeme. Nadväzujúc na tieto skutočnosti sa každoročne v tomto termíne na Slovensku konajú Lesnícke dni. Ide o najväčšie lesnícke podujatie, pri ktorom sa spájajú lesnícke inštitúcie po celom Slovensku. Tento rok majú lesníci za sebou už 11. ročník.
Na celoslovenské podujatie úspešne lokálnymi akciami nadväzujú aj regionálne lesnícke závody. Obľúbené lesnícke podujatie sa v našom regióne uskutočnilo už tretí rok po sebe. Po predchádzajúcich dvoch ročníkoch vymenili organizátori centrum mesta v Sobranciach za neďaleký park v areáli Sobranských kúpeľov.