Aktuality Napísali nám
Archív157. VYDANIE

(27.06.2017)

Počas uplynulého víkendu Sobrančania predstavili Sobranské dobroty. Prvý folklórny festival ľudovej hudby, spevu, tanca i tradičných remesiel prilákal ľudí z celého regiónu.
V Sobranskom magazíne Vám tieto dobroty v krátkom rozstrihu predstavíme.
Dozviete sa ako dlho trvá upliesť pastiersky bič i v čom jeho zemplínske špecifikum, čo všetko sa dá vyrobiť z čipky paličkovou technikou aj aké prekvapenie na záver si pripravili všetky folklórne telesá, ktoré sa na festivale predstavili.

156. VYDANIE

(20.06.2017)

Ako vyzerá spolupráca našich najdôležitejších policajných a záchranárskych zložiek, aké technické vybavenie či vozidlá pri svojich zásahoch využívajú, ako poskytnúť základnú prvú pomoc, či aké sú najdôležitejšie pravidlá cestnej premávky, ktoré by mali ovládať aj jej najmenší účastníci...aj to sme sa dozvedeli počas 2. ročníka záchranárskeho dňa.
Napínavý SOS deň v Sobranciach, jeho priebeh a reakcie zúčastnených Vás pozývame sledovať v nasledujúcich chvíľach...

155. VYDANIE

(13.06.2017)

Na Slovensku sa už pomaly, ale isto zvolebnieva. Na jeseň tohto roka nás čakajú voľby do vyšších územných celkov. Pozrieme sa bližšie na to, čo tieto voľby pre región znamenajú.
Prezentovať mesto i celý región, spoznať iné kraje a načerpať inšpirácie, ktoré možno aplikovať aj u nás doma. Aj to bolo úlohou poslancov mestského zastupiteľstva v Sobranciach, ktorí nás aj tento zastupovali na najväčšej výstave cestovného ruchu na Slovensku v bratislavskej INCHEBE.
V Sobranciach sa už najbližšie dni môžete tešiť na napínavý SOS deň a pozveme Vás ochutnať aj sobranské dobroty.

154. VYDANIE

(06.06.2017)

Poslanec NRSR i primátor mesta Košice, Richard Raši navštívil mesto Sobrance. Priebeh jeho návštevy i to čo ho na krajný východ priviedlo sa dozviete v Sobranskom magazíne.
Úspešný projekt Richarda Rikkona a Karola Farkašovského putuje po celom Slovensku. Uplynulý víkend sa jeho zastávkou stali aj Sobrance.
Mesto si aj v tomto polroku spomenulo na oslávencov okrúhlych životných jubileí z radov seniorov. Stretli sa u primátora mesta.