Sobrance.tv Logo
Pre viac informácií navštívte oficálnu stránku Košického samosprávneho kraja

Najnovšie videá

ROZHÝBANÝ KRAJ (10) - Správy z Košického kraja

31.07.2020 | KSK magazín

K Dobšinskej ľadovej jaskyni odteraz po novom náučnom chodníku. Jedinečný prírodný unikát oslávil už 150 rokov. Osem klientov s mentálnym postihnutím našlo svoj nový domov v Zariadení podporovaného bývania v Čani. Navštívte s nami slovenské Plitvické jazero. Po turistickom chodníku a vyhliadke tu čoskoro pribudne prvá lanová dráha na východe Slovenska nad vodnou hladinou.

ROZHÝBANÝ KRAJ (9) - Správy z Košického kraja

19.07.2020 | KSK magazín

2. ročník Krajskej futbalovej ligy už pozná svojich víťazov. Nová cesta pre turistov. Z Letanoviec do Slovenského raja odteraz po novej ceste. Obdobie pandémie a prázdne internáty Košická župa využila na ich rekonštrukciu.

ROZHÝBANÝ KRAJ (8) - Správy z Košického kraja

25.06.2020 | KSK magazín

Päť zdravotníckych zariadení slúžiacich ako polikliniky na území Košického kraja prejde plánovanou rekonštrukciou. Urbanova veža je po šiestich rokoch opäť prístupná verejnosti. V jej útrobách sa dozviete ako prebieha proces výroby omšového vína. Aktuálny spravodajský magazín Vám pomôže aj s výberom miesta na letnú dovolenku. Pozrieť sa môžete až na kraj sveta a neprekročiť pritom hranice Košického kraja.

ROZHÝBANÝ KRAJ (7) - Správy z Košického kraja

11.06.2020 | KSK magazín

V zariadeniach sociálnych služieb sú opäť povolené návštevy. Klienti sa svojich blízkych dočkali po takmer troch mesiacoch odlúčenia.

Košická župa pokračuje v opravách ciest a mostov na Zemplíne. Opravy sa dočká aj zosuv za obcou Podhoroď.

PCB látky na východe Slovenska už roky ohrozujú život a zdravie obyvateľov. Odstránenie najväčšej enviromentálnej záťaže v Európe sľubujú noví ministri. Kraj podáva pomocnú ruku k spolupráci.

ROZHÝBANÝ KRAJ (6) - Správy z Košického kraja

28.05.2020 | KSK magazín

Slovensko sa po mnohých týždňoch teší z uvoľňovania opatrení, ktoré dovolila priaznivá epidemiologická situácia. Aký bol uplynulý týždeň v Košickom kraji sa dozviete v aktuálnom spravodajskom magazíne Rozhýbaný kraj. Vyššiu bezpečnosť, kvalitu i vyšší komfort cestujúcich prinesie výstavba novej stanice pre prímestskú autobusovú dopravu v Michalovciach. Nový prestupný terminál by tu mali vybudovať najneskôr na jeseň tohto roka. 128 maturantov krajských stredných škôl sa postaví pred zelený stôl počas prezenčných maturít. Tie v kraji potrvajú do 13. júna za prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení. Uvoľňovanie opatrení pokračuje aj v Košickom kraji. Ako sa župa vyrovnala s pandémiou koronavírusu zhodnotíme v závere magazínu.

ROZHÝBANÝ KRAJ (5) - Správy z Košického kraja

14.05.2020 | KSK magazín

Rozhýbaný Košický kraj otvára svoje brány transparentnosti, kultúrnym zariadeniam, či ďalšiemu testovaniu v sociálnych zariadeniach. Aktuálne správy v Košického kraja sa dozviete v nasledujúcich minútach. Košický samosprávny kraj je skokanom ročníka v rebríčku transparentnosti všetkých samosprávnych krajov na Slovensku. Z posledného miesta v roku 2017 sa kraj posunul na tretie miesto. Uvoľňovanie opatrení v súvislosti s koronavírusom COVID-19 prebieha aj v Košickom kraji. Otvorené budú galérie, knižnice, či múzeá a ďalšie zmeny nás čakajú aj v prímestskej autobusovej doprave. Kraj už pozná výsledky testovania v župných zariadeniach sociálnych služieb. Po zamestnancoch sa budú testovať aj klienti týchto zariadení.