Sobrance.tv Logo
Pre viac informácií navštívte oficálnu stránku Košického samosprávneho kraja

Najnovšie videá

Kraj podporí oblasť kultúry historicky najvyšším rozpočtom - ROZHÝBANÝ KRAJ (14)

15.01.2021 | KSK magazín

Krajský sociálny podnik už dlhšie poskytuje prácu znevýhodneným občanom, ktorí majú menšie šance zamestnať sa. Takíto ľudia tvoria 40 - 60 percent zamestnancov podniku. Podnik pomáha zamestnancom naučiť sa pracovným návykom, ktoré potrebujú nadobudnúť. Uplynulý rok sa s kultúrou nemaznal, a aj preto kraj v tomto roku podporí oblasť kultúry sumou viac ako 18 miliónov eur. Prioritou župy bude realizácia Kreatívneho centra v Košiciach. Okrem iného prejde rekonštrukciou aj Zemplínske múzeum v Michalovciach. Zimná kampaň na podporu cestovného ruchu v Košickom kraji láka zaujímavými zážitkami. Tieto mesiace si tak budeme môcť spríjemniť remeselnou výrobou, pečením, turistikou alebo otužovaním.

Výstavba autobusovej stanice v Michalovciach je ukončená - ROZHÝBANÝ KRAJ (13)

31.12.2020 | KSK magazín

Zrekonštruovaná autobusová stanica v Michalovciach ponúka cestujúcim vyšší komfort cestovania, ale aj nové modernizované autobusy s klimatizáciou a pripojením na wifi. Kraj chce aj takýmto spôsobom zatraktívniť hromadnú dopravu pre ľudí. Kraj vymedzil v rozpočte financie na vytvorenie dočasného karanténneho miesta pre ľudí bez domova. Toto mestečko je tvorené desiatimi obytnými a štyrmi sanitárnymi kontajnermi. Dočasným obyvateľom týchto priestorov bude zabezpečená strava aj hygienické potreby. V Strážskom sa uskutočnilo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného mosta, ktorý vedie cez rieku Laborec. Práce na moste boli hotové o sedem mesiacov pred ich plánovaným ukončením.

Košický kraj má nové prímestské autobusy - ROZHÝBANÝ KRAJ (11)

05.12.2020 | KSK magazín

Košický samosprávny kraj rekapituluje práce za uplynulý rok na opravách cestnej infraštruktúry a mostov. Opraviť sa podarilo vyše 80 km ciest II. a II. triedy, rekonštrukčné práce taktiež zachránili dlhodobo poškodené mosty. Prímestskú autobusovú dopravu posilnilo 28 nových moderných autobusov spoločnosti Eurobus, ktoré si dávajú za cieľ zvýšiť pohodlie a komfort cestujúcich. Po uvoľnení opatrení sa otvorilo 23 kultúrnych zariadení Košického kraja. Zemplínske múzeum v Michalovciach pri tejto príležitosti predstavilo verejnosti novú stálu expozíciu pod názvom Klenotnica. Expozícia je prístupná aj online.

ROZHÝBANÝ KRAJ (10) - Správy z Košického kraja

31.07.2020 | KSK magazín

K Dobšinskej ľadovej jaskyni odteraz po novom náučnom chodníku. Jedinečný prírodný unikát oslávil už 150 rokov. Osem klientov s mentálnym postihnutím našlo svoj nový domov v Zariadení podporovaného bývania v Čani. Navštívte s nami slovenské Plitvické jazero. Po turistickom chodníku a vyhliadke tu čoskoro pribudne prvá lanová dráha na východe Slovenska nad vodnou hladinou.

ROZHÝBANÝ KRAJ (9) - Správy z Košického kraja

19.07.2020 | KSK magazín

2. ročník Krajskej futbalovej ligy už pozná svojich víťazov. Nová cesta pre turistov. Z Letanoviec do Slovenského raja odteraz po novej ceste. Obdobie pandémie a prázdne internáty Košická župa využila na ich rekonštrukciu.

ROZHÝBANÝ KRAJ (8) - Správy z Košického kraja

25.06.2020 | KSK magazín

Päť zdravotníckych zariadení slúžiacich ako polikliniky na území Košického kraja prejde plánovanou rekonštrukciou. Urbanova veža je po šiestich rokoch opäť prístupná verejnosti. V jej útrobách sa dozviete ako prebieha proces výroby omšového vína. Aktuálny spravodajský magazín Vám pomôže aj s výberom miesta na letnú dovolenku. Pozrieť sa môžete až na kraj sveta a neprekročiť pritom hranice Košického kraja.