Sobrance.tv Logo

Sobranský magazín 2019

2019 2018 2017 2016 2015 2014

O projekte

Sobranský Magazín
252. vydanie

13.09.2019 | Sobranský magazín

Sobranský magazín je po letnej prestávke opäť vo svojom premiérovom vydaní. Aj napriek vysielacej prestávke sme s našim tímom ani počas leta nezaháľali a mapovali pre vás kultúrne i spoločenské dianie v Sobranciach a okolitom regióne. Športové výkony, folklór, spev i tanec, nekompromisné politické dianie na zastupiteľstvách a tiež súhra človeka s prírodou i top podujatie Košického samosprávneho kraja - aj o tom boli uplynulé letné mesiace v našom regióne. Pripomeňme si v nasledujúcich minútach prvú časť leta v našich zostrihoch. Horúci piesok, upotené telá, veľká chuť, nie len sa zúčastniť, ale aj vyhrať...aj o tom boli v mesiaci júl Majstrovstvá mesta Sobrance v plážovom volejbale. V regionálnej časti dnes zahráme na ľudovú nôtu. Pozveme Vás na Podvihorlatské folklórne slávnosti do Poruby pod Vihorlatom.

Sobranský Magazín
251. vydanie

27.06.2019 | Sobranský magazín

Unikátny projekt Party v 21. storočí prebúdza slovenské poklady z kultúrneho spánku. Výstavu tradičných ľudových párt v netradičnom umeleckom prevedení môžete aktuálne obdivovať v Sobranciach. Sobranské dobroty aj tento rok ponúkli na obdiv krásu slovenského folklóru. Nahliadnuť na atmosféru podujatia Vás pozývame v aktuálnom magazíne. Kúpalisko v novom šate tento rok ponúkne viacero noviniek. Letnú kúpaciu sezónu v Sobranciach otvorili uplynulý týždeň.

Sobranský Magazín
250. vydanie

20.06.2019 | Sobranský magazín

Stretnutie všetkých záchranných zložiek na jednom mieste sa v Sobranciach uskutočnilo pri príležitosti SOS dňa. Jubilujúci seniori sa v obradnej sieni Mestského úradu stretli s primátorom mesta. Dôvodom boli ich aktuálne životné jubileá. Letné mesiace sú bohaté aj na kultúrno-spoločenský život v meste. Ako stráviť nasledujúce dni Vám prezradíme v závere magazínu.

Sobranský Magazín
249. vydanie

13.06.2019 | Sobranský magazín

Centrum voľného času v Sobranciach slávnostne ocenilo víťazov okresných kôl predmetových olympiád a postupových súťaží. Aké aktivity pre deti a mládež pripravuje na nadchádzajúce letné prázdniny Vám prezradíme v aktuálnom magazíne. Russayova vila poskytla priestory ďalšej z radov autorských výstav. Svojou tvorbou sa aktuálne v Sobranciach predstavuje výtvarník Michal Závacký. Športový deň regionálnych združení miest a obcí Zemplína sa uskutočnil už po ôsmykrát.

Sobranský Magazín
248. vydanie

06.06.2019 | Sobranský magazín

Sobrance navštívil veľvyslanec Veľkej Británie. Pri prehliadke mesta neobišiel základnú školu aj miestne gymnázium, vychutnal si ukážku nášho folklóru i umenie miestnych výtvarníkov. Záver školského roka na Základnej umeleckej škole sa už tradične spája so záverečným koncertom jej vyučovacích odborov. S našou kamerou sme boli pri tom.

Sobranský Magazín
247. vydanie

31.05.2019 | Sobranský magazín

Už piaty ročník má za sebou obľúbený majáles klientov Domova sociálnych služieb DOSOS v Sobranciach. Jeho klienti po roku opäť predviedli úspechy obľúbenej muzikoterapie. Získať nové pohybové zručnosti a naučiť sa základy korčuľovania pod dohľadom skúsených inštruktorov mali žiaci 1. Základnej školy v Sobranciach. Korčuliarsky kurz sa uskutočnil v spolupráci so SZĽH.
Partneri projektu Sobranský magazín

LEKOS logo
Sobrance logo