Sobrance.tv Logo

Sobranský magazín 2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014

O projekte

Sobranský Magazín
294. vydanie

02.07.2020 | Sobranský magazín

Po dlhej a tuhej zime a náročných jarných mesiacoch, ktoré preskúšali predovšetkým našu zodpovednosť sú pred nami najobľúbenejšie letné mesiace. Dni sú čoraz horúcejšie a nič nie je lepšie ako stráviť deň na kúpalisku. Miesto obklopené príjemnou atmosférou, službami, športovými či detskými atrakciami nájdete aj v Sobranciach. Mestské kúpalisko v Sobranciach znova po roku otvorí svoje brány verejnosti. Vďaka svojim trom bazénom - pre plavcov, neplavcov aj deti, je ideálnym miestom na relax pre všetky vekové skupiny. Ak plánujete letné mesiace stráviť tento rok na Slovensku v bezpečí domova, kúpalisko v Sobranciach bude určite dobrou voľnou. S našou kamerou sme sa preto pozreli ako vrcholia prípravy na tohtoročnú letnú sezónu, aké pravidlá budete musieť dodržiavať pri návšteve tohto rekreačného areálu, ale aj to aké bude vstupné.

Sobranský Magazín
293. vydanie

25.06.2020 | Sobranský magazín

Ako mesto Sobrance hospodárilo v roku 2019 a ako sa bude vysporadúvať s následkami koronakrízy? Na čo samospráve prisľúbila podporu vláda a kedy sa budú môcť nabíjať elektromobily aj v Sobranciach? Aj to sú témy, ktoré rezonovali na poslednom zasadnutí mestského zastupiteľstva v Sobranciach. Podrobnosti sa dozviete v nasledujúcich minútach.

Sobranský Magazín
292. vydanie

18.06.2020 | Sobranský magazín

Aktuálny Sobranský magazín má pre všetkých fanúšikov najpopulárnejšieho športu dôležité správy, ktoré by Vám nemali chýbať. Futbalisti Sobraniec sa po desiatich rokoch znova vracajú do tretej ligy. Futbalová dohoda medzi MFK Sobrance a TJ Veľkými Revišťami nabrala reálne kontúry a nový klub pod názvom FK Sobrance/Sobranecko bude v novej sezóne štartovať v tretej lige.

Sobranský Magazín
291. vydanie

11.06.2020 | Sobranský magazín

Vedeli ste, že Židia nezapaľujú na cintoríne sviečky? A viete čo znamenajú uložené kamienky pri ich náhrobných kameňoch? Tieto aj iné zaujímavosti o živote židovskej komunite v Sobranciach nám prezradila Denisa Viňanská z OZ Villa Szobránc.

Sobranský Magazin
290. vydanie

04.06.2020 | Sobranský magazín

V pondelok, 1. júna sa na celom Slovensku v rámci ďalšieho uvoľňovania opatrení otvorili brány materských a základných škôl, a to za dodržania prísnych predpísaných hygienických opatrení. Rodičia sa mohli dobrovoľne rozhodnúť, či dieťa nechajú doma alebo ho pošlú do škôlky či školy. Po takmer troch mesiacoch voľna si do lavíc znova zasadli aj žiaci na základných školách v Sobranciach.

Sobranský Magazín
289. vydanie

28.05.2020 | Sobranský magazín

Minulý rok v tomto čase Sobrance žili udalosťami zo života Irmy Sztárayovej. Posledná dvorná dáma cisárovej Alžbety Habsburskej, ktorú viac poznáme ako cisárovnú Sissi tu má už rok svoj nový pomník na miestnom cintoríne. V retrospektívnom Sobranskom magazíne si zaspomínajte na túto významnú udalosť spoločne s nami.
Partneri projektu Sobranský magazín

LEKOS logo
Sobrance logo