Sobrance.tv Logo

Sobranský magazín 2020

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014

O projekte

Sobranský Magazín
314. vydanie

19.11.2020 | Sobranský magazín

Sobrance sa pridali k mestám, v ktorých sa občania môžu bezplatne otestovať antigénovými testami. Zriadené odberové miesto je otvorené 6 dní v týždni a nájdete ho v miestnom Dome kultúry. Najkrajšie sviatky v roku sú predo dvermi. Potešiť nielen deti z detských domov môžete aj vy ak sa pridáte k iniciatívne SRDCE V BALÍČKU.

Sobranský Magazín
313. vydanie

12.11.2020 | Sobranský magazín

Komunitné centrum v Sobranciach už sídli v novej budove v blízkosti rómskej osady. Pozreli sme sa na to, v akom režime momentálne vykonáva svoju činnosť. Celoplošné testovanie na koronavírus COVID -19 sa v okrese Sobrance uskutočnilo v druhom kole. S akým výsledkom pre mesto Sobrance, prezradí primátor Pavol Džurina.

Sobranský Magazín
312. vydanie

05.11.2020 | Sobranský magazín

V dňoch 31. októbra a 1. novembra sa v Sobranciach, ale aj na celom území Slovenska, niesol v znamení celoplošného testovania na COVID - 19. Poďte sa s nami pozrieť, ako to prebiehalo na odberných miestach v okresnom meste. Pandémia ochorenia COVID-19 zasiahla všetky aspekty nášho dovtedajšieho života, školstvo nevynímajúc. Nový koronavírus spôsobil, že sa veľká časť vzdelávania presunula zo školských lavíc do online priestoru. Na situáciu z jari tohto roka si tak opätovne privykajú žiaci a učitelia aj po letných prázdninách.

Sobranský Magazín
311. vydanie

01.11.2020 | Sobranský magazín

Samospráva v Sobranciach pred celoplošným testovaním na nový koronavírus COVID-19 zvolala zasadnutie krízového štábu. Pestrofarebné, ručne maľované a dajú sa prať - také sú ochranné rúška, ktoré vytvorili žiaci 2. ZŠ v Sobranciach.

Sobranský Magazín
310. vydanie

22.10.2020 | Sobranský magazín

Aj napriek mimoriadnej situácii, ktorej čelíme doma i vo svete sa kalendár nedá ani zastaviť, ani spomaliť. Október, v ktorom sa aktuálne nachádzame je desiatim mesiacom v roku a druhým jesenným mesiacom. Je to mesiac, v ktorom si pripomíname napríklad čitateľskú gramotnosť, zdravé zuby, ale najviac známy je ako mesiac úcty k starším. Kým po minulé roky sa v týchto jesenných dňoch konali viaceré podujatia pre našich starších blízkych, tento rok je všetko inak. Vzhľadom na mimoriadnu situáciu podujatie pre starých rodičov realizovali na 2. Základnej škole v Sobranciach triednou formou medzi žiakmi 1. - 5. ročníka, bez návštev, či osobných kontaktov. Žiaci pod vedením svojich učiteľov pripravovali osobné pozdravy s venovaním pre svojich starkých, ktoré im neskôr aj doručia. Ako vyzerala príprava týchto pozdravov a aké priania venovali deti z 2. Základnej školy v Sobranciach svojim starým rodičom si pozrite v nasledujúcom príspevku.

Sobranský Magazín
309. vydanie

16.10.2020 | Sobranský magazín

Do záhrad rodinných domov v Sobranciach v týchto dňoch putuje viac ako tisícka kompostérov. Samospráva v Sobranciach bola úspešná pri realizácii európskeho projektu v oblasti životného prostredia. Sú alebo nie sú v Sobranciach potrebné nové nájomné byt? Svoj názor i predbežný záujem môžete vyjadriť v prieskume, ktorý realizuje magistrát mesta.
Partneri projektu Sobranský magazín

LEKOS logo
Sobrance logo