Sobrance.tv Logo

Sobranský magazín 2017

2024 2023 2022 2021 2020 2019

2018 2017 2016 2015 2014

Sobranský Magazín
183. vydanie

27.12.2017 | Sobranský magazín

Sobranský Magazín<br />183. vydanie

Vianočný koncert Základnej umeleckej školy v Sobranciach.

Sobranský Magazin
182. vydanie

20.12.2017 | Sobranský magazín

Sobranský Magazin<br />182. vydanie

Russayova vila v Sobranciach ponúkla priestor ďalším výnimočným dielam. Výtvarník a ilustrátor Peter Uchnár sa v polovici decembra rodákom predstavil na vlastnej autorskej výstave. Lesníci aj tento rok v decembri opäť rozdávali radosť v podobe vianočných stromčekov. Stromček pod stromček dostali stovky detských domovov a domovov sociálnych služieb po celom Slovensku. Sviatočné obdobie v Sobranciach odteraz spríjemňuje aj nový požehnaný betlehem v centre mesta. Vďaka nemu ožíva viac ako 2000 rokov starý príbeh o narodení Ježiša Krista. Sobrančania uviedli do života nový mestský kalendár na rok 2018. Kto sú autori unikátnych kresieb a ako samotný kalendár vznikal Vám prezradíme v aktuálnom vydaní.

Sobranský Magazín
181. vydanie

13.12.2017 | Sobranský magazín

Sobranský Magazín<br />181. vydanie

Druhý adventný týždeň v Sobranciach bol opäť bohatý na predvianočné podujatia. Do mesta aj tento rok zavítal sv. Mikuláš. V predvečer svojho sviatku navštívil deti na 2. Základnej škole a pozrel si aj mikulášsky program, ktorý pre všetky deti pripravilo Centrum voľného času v Sobranciach. Sobrančania počas mikulášskeho večera rozsvietili vianočný stromček v centre mesta. Sviatočnú atmosféru očakávania najkrajších sviatkov v roku dodá aj nová vianočná výzdoba v Sobranciach. Víkend sa už niesol v znamení dobrých nákupov a dobrých skutkov. Obľúbený vianočný bazár sa aj tento rok tešil záujmu nielen domácich, ale aj návštevníkov z okolia. Zahriala nielen ľudová hudba, ale aj horúci primátorsky punč.

Sobranský Magazín
180. vydanie

06.12.2017 | Sobranský magazín

Sobranský Magazín<br />180. vydanie

Prvú decembrovú nedeľu vstúpili kresťanskí veriaci do obdobia štvortýždňovej prípravy na najkrajšie sviatku v roku. Sobrančania už tretí rok po sebe začali toto obdobie zapálením prvej adventnej sviece aj na spoločnom adventnom venci v centre mesta. Samospráva si na obdobie Vianoc i záver roka pripravila množstvo kultúrno - spoločenských podujatí. Ich prehľad Vám ponúkame v aktuálnom Sobranskom magazíne. Vianocami už dýchal aj deň otvorených dverí na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Sobranciach. Stredná škola s takmer 60 ročnou históriou ponúka nielen odborné vzdelanie, ale aj širokú ponuku voľnočasových aktivít.

Sobranský Magazín
179. vydanie

29.11.2017 | Sobranský magazín

Sobranský Magazín<br />179. vydanie

73 rokov od oslobodenia svojho mesta si Sobrančania pripomenuli uplynulý týždeň. Druhá svetová vojna je zároveň jednou z najzaujímavejších učebných látok dejepisu. Aký je záujem súčasných žiakov o poznávanie vlastnej histórie a aký je význam takýchto podujatí? Primátor mesta v obradnej sieni Mestského úradu uvítal najmladších obyvateľov Sobraniec. Zaujímalo nás ako samospráva myslí na mladé rodiny s deťmi v našom meste.

Sobranský Magazín
178. vydanie

22.11.2017 | Sobranský magazín

Sobranský Magazín<br />178. vydanie

Množstvo nelegálnych tzv. čiernych skládok, rušenie nočného pokoja, problémové parkovanie, či popíjanie alkoholu na verejnosti - aj tieto problémy bude odteraz v Sobranciach riešiť novozriadená mestská polícia. Čo bude úlohou mestskej polície v Sobranciach, kde môžete stretnúť mestských policajtov pri plnení pracovných povinností, ale aj akou sumou zaťaží na rozpočet a aké sú ďalšie plány mesta s rozšírením jej radov. Aj o tom bude aktuálny Sobranský magazín.