Sobrance.tv Logo

Sobranský magazín 2015

2024 2023 2022 2021 2020 2019

2018 2017 2016 2015 2014

Sobranský magazín
79. vydanie

29.12.2015 | Sobranský magazín

Sobranský magazín<br />79. vydanie

Sviatočnú atmosféru v Sobranciach vo vianočnom týždni umocnili ďalšie zo série podujatí. Ponúkame Vám niekoľko momentov z vianočného koncertu Márie Mačoškovej v gréckokatolíckom chráme a vianočného programu detí z rímskokatolíckeho kostola v Sobranciach. Atmosféra vianočných sviatkov dýchala aj na Strednej odbornej škole obchodu a služieb, ktorá na konci roka znova otvorila svoje brány všetkým záujemcom o štúdium na dni otvorených dverí. Vedenie samosprávy v Sobranciach hodnotilo ročné pôsobenie na verejnom zhromaždení obyvateľov. Plesová sezóna sa už začala. Pozývame Vás na tradičný Ples Sobrančanov.

Sobranský magazín
78. vydanie

22.12.2015 | Sobranský magazín

Sobranský magazín<br />78. vydanie

Základná umelecká škola v Sobranciach sa už tradične v predvianočnom období predstavila svojim Vianočným koncertom. Katolícki veriaci na celom svete vstúpili v prvej polovici decembra do jubilejného Roka milosrdenstva. Bránu milosrdenstva spoločne s veriacimi otvorili aj v rímskokatolíckom kostole sv. Vavrinca v Sobranciach. Prinášame dobru zvesť...v duchu tejto vianočnej atmosféry sa niesol aj vianočný program folklórnych súborov v sobranskom Dome kultúry. Čo prítomní hostia zaželali Sobrančanom a Sobranciam?

Sobranský magazín
77. vydanie

15.12.2015 | Sobranský magazín

Sobranský magazín<br />77. vydanie

Na Základnú školu Komenského 12 v Sobranciach prišiel TRUENIK - teda skutočný Mikuláš. Tentoraz však žiadne darčeky nepriniesol. O tie sa postarali žiaci školy. V rímskokatolíckom kostole sv. Vavrinca sa poprvýkrát uskutočnilo požehnanie a rozposlanie koledníkov Dobrej noviny. Ako dopadol prvý Vianočný bazár v Sobranciach? Aké dobré skutky rodíme pred Vianocami a kam poputuje finančný výťažok z celej akcie? Aj to Vám prezradíme v aktuálnom Sobranskom magazíne.

Sobranský magazín
76. vydanie

08.12.2015 | Sobranský magazín

Sobranský magazín<br />76. vydanie

Rozsvietením prvej adventnej sviece na adventnom venci odštartovali v Sobranciach sériu predvianočných podujatí. Druhá adventná nedeľa sa niesla v znamení Mikuláša a nechýbalo ani spoločné rozsvietenie vianočného stromčeka.

Sobranský magazín
75. vydanie

01.12.2015 | Sobranský magazín

Sobranský magazín<br />75. vydanie

V Sobranciach si pripomenuli 71. výročie oslobodenia mesta pietnym aktom kladenia vencov. Žiaci športovej triedy na ZŠ Komenského 6 v Sobranciach sa stretli so známymi športovcami nášho regiónu. Súčasťou stretnutia bolo aj zloženie sľubu a odovzdanie kompletnej športovej sady oblečenia. Pozveme Vás aj na predvianočné podujatia v mesiaci december vo Vašom meste.

Sobranský magazín
74. vydanie

24.11.2015 | Sobranský magazín

Sobranský magazín<br />74. vydanie

17. novembra sme na Slovensku pripomenuli dve historické udalosti. Vďaka nim od roku 2001 17. november slávime ako Deň boja za slobodu a demokraciu a zároveň si v rovnaký deň pripomíname aj Medzinárodný deň študenstva. Gymnazisti v Sobranciach svoj deň oslávili podujatím Študenti študentom, na ktorom sa predstavili rôznorodé talenty školy. Ako si na svoje študentské časy spomína riaditeľ gymnázia? Centrum voľného času v Sobranciach pripravilo taktiež podujatie venované študentom a všetkým mladým pod názvom Mladí na scénu.